Drzwi harmonijkowe cena
Porady

Ile kosztują drzwi harmonijkowe?

Szukasz ciekawej alternatywy dla tradycyjnych drzwi zawiasowych? Modele harmonijkowe nie tylko oryginalnie wyglądają, ale też są wyjątkowo praktyczne. Nie masz jednak pojęcia, na jaki wydatek się przygotować i martwisz się, że cena takiego elementu wyposażenia może okazać się zbyt duża? Sprawdziliśmy, ile kosztują drzwi harmonijkowe!

Ile kosztują drzwi harmonijkowe?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: „ile kosztują drzwi harmonijkowe?”. Na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów, a do tego trzeba pamiętać, że każdy producent ustala ceny według własnej polityki. Czy można jednak wskazać jakiś przybliżony przedział? Nie do końca – da się znaleźć produkty kosztujące 100 zł, ale też 1000 zł. Różnice wynikają z wielu względów.

Od czego zależy cena drzwi harmonijkowych?

Cena drzwi harmonijkowych zależy od różnych czynników. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • wymiary – zgodnie z logiką, większe, szersze modele będą kosztować więcej, ponieważ do ich produkcji zużywa się więcej materiałów,
  • materiał wykonania – tanie w produkcji tworzywa sztuczne są mniej kosztowne od prawdziwego, dobrego gatunkowo drewna,
  • sposób montażu – profesjonalne drzwi harmonijkowe będą droższe niż modele do samodzielnego założenia,
  • wykończenie – znaczenie ma nie tylko jakość lameli, ale też wszystkich pozostałych elementów, m.in. łączeń, uchwytu czy ościeżnic.

Zakup estetycznych, funkcjonalnych i wytrzymałych drzwi harmonijkowych naturalnie będzie wiązał się z większym wydatkiem. Duży wpływ na ich cenę ma bowiem to, jakie ma się oczekiwania.

Dlaczego warto kupić drzwi harmonijkowe na zamówienie?

Drzwi harmonijkowe dostępne w popularnych sklepach sieciowych zachęcają niskimi cenami. W większości przypadków są jednak wykonane z materiałów przeciętnej jakości. Nawet jeśli znajdzie się estetyczny wariant z tworzywa drewnopodobnego, istnieje duże ryzyko, że szybko ulegnie uszkodzeniu lub może z czasem przestać prawidłowo działać. Z tego względu najrozsądniej jest zainwestować w drzwi harmonijkowe na zamówienie – będą wykonane z wytrzymałych materiałów, a do tego będą odpowiednio zamontowane oraz zostaną idealnie dostosowane pod względem wymiarów, wyglądu itp.

Jeśli chcesz kupić piękne, funkcjonalne wyposażenie, przeznacz na ten cel nieco większy budżet. Najbardziej opłacalną opcją jest inwestycja w drzwi harmonijkowe na zamówienie. Wybierz wysokiej jakości produkt, który będzie świetnie wyglądał oraz działał przez wiele lat!