Jak poszerzyć drzwi harmonijkowe
Porady

Jak poszerzyć drzwi harmonijkowe?

Po zakupie drzwi harmonijkowych okazało się, że są za krótkie? Jeśli nie da się ich zamknąć, będą po prostu niepraktyczne. Z problemem tego typu w wielu przypadkach można jednak poradzić sobie we własnym zakresie. Wyjaśniamy, jak poszerzyć drzwi harmonijkowe!

Jak poszerzyć drzwi harmonijkowe?

Zastanawiasz się, jak poszerzyć drzwi harmonijkowe? Wiele zależy od tego, o ile musisz je „przedłużyć”. Paradoksalnie, najłatwiej jest wtedy, gdy odległość od framugi jest dość duża. Wtedy wystarczy bowiem wyciągnąć ostatni panel i rozłożyć drzwi, a następnie dołożyć dodatkowe lamele (aż do momentu, aż osiągnie się potrzebną szerokość). W ten sposób można poszerzyć je nawet o 150-200 cm.

W wielu sytuacjach producenci zapewniają zapasowe panele do drzwi harmonijkowych. Są niezwykle przydatne w takich sytuacjach, a także wtedy, gdy np. jedna lamela ulegnie uszkodzeniu (odbarwi się, zarysuje się, połamie się itp.). Podczas dokładania kolejnych elementów trzeba uważać na to, by zawiasy były przełożone naprzemiennie (wklęsłe/wypukłe/wklęsłe). W razie potrzeby należy ostrożnie dociąć ostatni panel.

Problem może pojawić się wtedy, gdy do opakowania z drzwiami harmonijkowymi nie dołączono zapasowych lameli. Wtedy pozostaje jedynie postarać się znaleźć płyty z podobnego tworzywa. Najłatwiej będzie w przypadku modeli drewnianych – można zwrócić się po pomoc do stolarza. Nigdy nie ma się jednak pewności, że takie lamele będą idealnie pasować pod względem wizualnym.

Dlaczego warto zamówić drzwi harmonijkowe na wymiar?

Jesteś jeszcze przed zakupem, ale wiesz już, że upatrzony model będziesz musiał odpowiednio dostosować pod względem rozmiarów? Jeśli nie masz na to czasu ani ochoty (albo nie posiadasz odpowiednich narzędzi i umiejętności), zmień plany – zdecyduj się na drzwi harmonijkowe na wymiar. Produkt wykonany na zamówienie będzie idealnie dopasowany do framugi/wnęki, a do tego zostanie dostosowany pod wieloma innymi względami, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i gustem. Przy tym do jego produkcji zostaną wykorzystane materiały wysokiej jakości, dlatego cała instalacja będzie nie tylko lepiej wyglądać, ale też będzie bardziej wytrzymała i odporna na codzienne użytkowanie. Taki zakup to inwestycja na lata.

Skoro wiesz już, jak poszerzyć drzwi harmonijkowe, spróbuj je odpowiednio zmodyfikować. Masz z tym problem albo jeszcze ich nie kupiłeś? Zainwestuj w drzwi harmonijkowe na wymiar!